Filmowa

Wiosenne informacje

Po Zespole BRD

28 marca 2013r. odbyło się spotkanie Zespołu ds. BRD działającego przy Prezydencie Miasta. Podjęto na nim kilka istotnych tematów, które krótko chciałbym opisać:

  • Pierwszy i najważniejszy to temat słupskich rond. Skrzyżowania na ulicy Grunwaldzkiej wywołały taką falę dyskusji, iż postanowiliśmy się zająć problemem i opracować koncepcję nowego oznakowania, ale też taką, która uwzględni inne tego typu skrzyżowania w mieście. Zaprojektowana organizacja ruchu dostosowana jest do istniejącego zagospodarowania pasa drogowego tj. różnej ilości wlotów lub wylotów z ronda. Całość dzięki segregacji ruchu przyczynia się do znacznego ograniczenia punktów kolizji (praktycznie ich brak), jednocześnie pozostawiając znaczną przepustowość (wydzielone kierunki dla najbardziej obciążonych wlotów). Projekty docelowej organizacji ruchu można zobaczyć w linkach poniżej lub na stronie Urzędu Miejskiego w Słupsku.
  • Drugim dość ważnym tematem są zmiany w okolicach Starego Miasta. Początkowo zaplanowano jedynie zmiany na ulicy Filmowej i Waryńskiego (pliki w załączniku), na których wyznaczone zostaną nowe miejsca parkingowe (w tym płatne miejsca przeznaczone tylko dla zaopatrzenia) oraz dodatkowo ulica Filmowa będzie przejezdna na całości odcinka (w chwili obecnej dojazd możliwy jest tylko do ulicy Nowobramskiej). Dodatkowo został powołany Zespół, który ma opracować analizę komunikacyjną dla całego Starego Miasta (zakres w załączniku). Analiza obejmie takie elementy jak: skrzyżowania, parkingi, istniejące oraz możliwe zmiany w oznakowaniu. Jednym z głównych celów prac jest stworzenie szansy na ożywienie Starego Miasta.
  • Ostatni temat, o którym chciałbym w tym wpisie tylko wspomnieć, to usuwanie nadmiernego oznakowania na terenie miasta oraz analiza zasadności ustawienia części oznakowania (całość opiszę w osobnym wpisie wraz z podpowiedziami). Prace w tym punkcie planowane są na cały 2013r. ze względu na złożoność tematu.

To tak po krótce. Jak zawsze w przypadku pytań i sugestii proszę pisać na:

mir@zimslupsk.com

Z poważaniem 

Michał Żuber

 

 

 

załączniki
pobierzSkrzyżowanie Leszczyńskiego
pobierz (518kb)
pobierzSkrzyżowanie Sobieskiego
pobierz (745kb)
pobierzAnaliza komunikacyjna - zakres
pobierz (123kb)
pobierzZmiany Filmowa, Waryńskiego
pobierz (164kb)